U.P. HS Boys Basketball Schedule 2019-2020

By  | 

NEGAUJNEE TOWNSHIP, Mi. 2019-2020 U.P. BOYS BASKETBALL SCHEDULE

MONDAY, DEC. 9
KINGSFORD @ HOUGHTON
WESTWOOD @ WIC
WATERSMEET @ CHASSELL
BESSEMER @ JEFFERS
LL-H @ BARAGA
DB @ L’ANSE
ONTONAGON @ E-TC
W-M @ R-M
NORWAY @ ND
STEPHENSON @ NC
C-N @ RR
FP @ MID PEN
BOYNE CITY @ ST. IGNACE
PICKFORD @ GAYLORD ST. MARY
MAPLEWOOD BAPT. @ MACK. ISLAND

TUESDAY, DEC. 10
ISHPEMING @ GLADSTONE
GWINN @ MUNISING
BESSEMER @ IRONWOOD
MANISTIQUE @ NEWBERRY
BRIMLEY @ RUDYARD
ENGADINE @ PICKFORD
HARBOR LIGHT @ DETOUR
THURSDAY, DEC. 12
PESHTIGO @ MENOMINEE
NEGAUNEE @ GWINN
L’ANSE @ HOUGHTON
E-TC VS. HANCOCK (@ MTU)
BARAGA @ CHASSELL
R-M @ ONTONAGON
SOUTH SHORE, WI @ IRONWOOD
BESSEMER @ W-M
LL-H – WATERSMEET
SC @ FP
ND @ C-N
NC @ RR
BR-H @ MID PEN
STEPHENSON @ MUNISING
CHEBOYGAN @ RUDYARD
ENGADINE @ PICKFORD
DETOUR @ CEDARVILLE
BRIMLEY @ HARBOR LIGHT
BBDN @ MAPLEWOOD BAPT.
FRIDAY, DEC. 13
ESCANABA @ KINGSFORD
MARQUETTE @ PETOSKEY
MANISTIQUE @ GLADSTONE
CALUMET @ IM
WESTWOOD @ ISHPEMING
DB @ JEFFERS
ST. IGNACE @ NEWBERRY
MACK. ISLAND @ OJIBWE CHARTER
BEAVER ISLAND @ HANNAHVILLE

SATURDAY, DEC. 14
MARQUETTE VS. GRNDVL OR BRIGHTON
BRIMLEY @ SC
RUDYARD @ GAYLORD ST. MARY
MACK. ISLAND @ OJIBWE CHARTER
BEAVER ISLAND @ HANNAHVILLE

MONDAY, DEC. 16
MENOMINEE @ ANTIGO
IM @ MANISTIQUE
HANCOCK @ WESTWOOD
E-TC @ CALUMET
ONTONAGON @ CHASSELL
WATERSMEET @ BARAGA
JEFFERS @ W-M
DB @ BESSEMER
IRONWOOD @ WASHBURN
WIC @ FP
L’ANSE @ R-M
MID PEN @ NORWAY
C-N @ STEPHENSON
RR @ BR-H
NC @ SC
MUNISING @ ENGADINE
MACK. ISLAND @ MAPLEWOOD BAPT.
BBDN @ MUNISING BAPT.
TUESDAY, DEC. 17
GLADSTONE @ MARQUETTE
HOUGHTON @ ESCANABA
RR @ BR-H
NEWBERRY @ PICKFORD
CEDARVILLE @ RUDYARD
ST. IGNACE @ BRIMLEY

WEDNESDAY, DEC. 18
ISHPEMING @ GWINN
SC @ MUNISING
BBDN @ PARADISE
THURSDAY, DEC. 19
WIC @ NEGAUNEE
HOUGHTON @ HANCOCK
CALUMET @ LL-H
CHASSELL @ JEFFERS
DB @ ONTONAGON
C-N @ NC
RR @ FP
R-M @ MID PEN
RUDYARD @ NEWBERRY
BRIMLEY @ CEDARVILLE
PICKFORD @ DETOUR
ALBA @ MACK. ISLAND

FRIDAY, DEC. 20
WESTWOOD @ KINGSFORD
MENOMINEE @ MOSINEE
GWINN @ MANISTIQUE
IM @ NORWAY
BARAGA @ L’ANSE
W-M @ IRONWOOD
STEPHENSON @ BR-H
BBDN @ MID PEN
SSM @ ST. IGNACE
BRIMLEY @ MACK. CITY

MONDAY, DEC. 23
BR-H @ NC

FRIDAY, DEC. 27
GLADSTONE @ ESCANABA
CHASSELL @ DB
MID PEN @ RR
TBA @ C-N TOURNAMENT
MENOMINEE @ C-N TOURNAMENT

SATURDAY, DEC. 28
TBA @ C-N TOURNAMENT
MENOMINEE @ C-N TOURNAMENT
MUNISING @ PICKFORD

MONDAY, DEC. 30
MANISTIQUE @ NEGAUNEE

THURSDAY, JAN. 2
MARINETTE @ MENOMINEE
WIC @ KINGSFORD
HOUGHTON @ CALUMET
CHASSELL @ HANCOCK
ENGADINE @ MANISTIQUE
CEDARVILLE @ ST. IGNACE
FRIDAY, JAN. 3
MARQUETTE @ NEGAUNEE
MENOMINEE @ NC
IM @ ISHPEMING
BESSEMER @ ONTONAGON
STEPHENSON @ ND
ADVANCED TECH @ PICKFORD
MACK. ISLAND @ MUNISING BAPT.

SATURDAY, JAN. 4
ALPENA @ MARQUETE
DETOUR @ C-N
MACK. ISLAND @ MUNISING BAPT.

MONDAY, JAN. 6
IM @ GLADSTONE
ONTONAGON @ JEFFERS
R-M @ LL-H
L’ANSE @ W-M
E-TC @ BESSEMER
IRONWOOD @ DRUMMOND, WI
MUNISING @ ND
NC @ NORWAY
RUDYARD @ DETOUR (NC)

TUESDAY, JAN. 7
MARQUETTE @ ESCANABA
WIC @ HOUGHTON
BARAGA @ CALUMET
L’ANSE @ WATERSMEET
STEPHENSON @ FLORENCE
GM @ BBDN
BRIMLEY @ NEWBERRY
RUDYARD @ ENGADINE
HARBOR SPR. @ PICKFORD
IR INLAND LAKES @ ST. IGNACE
CEDARVILLE @ BOYNE CITY
HANNAHVILLE @ MUNISING BAPT.

WEDNESDAY, JAN. 8
WESTWOOD @ GWINN
ISHPEMING @ HANCOCK
MUNISING @ RR
MACK. ISLAND @ DETOUR (?)
THURSDAY, JAN. 9
NEGAUNEE @ HOUGHTON
DB @ LL-H
BARAGA @ JEFFERS
HURLEY @ IRONWOOD
ONTONAGON @ WATERSMEET
FP @ NORWAY
NC @ STEPHENSON
BR-H @ C-N
ND @ MID PEN
SC @ BBDN
RUDYARD @ SSM
BRIMLEY @ PICKFORD
ENGADINE @ DETOUR
NEWBERRY @ CHEBOYGAN

FRIDAY, JAN. 10
MARQUETTE @ KINGSFORD
GWINN @ GLADSTONE
IM @ WESTWOOD
MANISTIQUE @ ISHPEMING
ROGERS CITY @ ST. IGNACE
FLINT INT’NATL @ CEDARVILLE
PARADISE @ MACK. ISLAND
HANNAHVILLE @ GM

SATURDAY, JAN. 11
MENOMINEE VS. OMRO, WI
C-N @ DESTINY, WI
FLINT INT’NATL @ BRIMLEY
HANNAHVILLE @ GM

MONDAY, JAN. 13
KINGSFORD @ FP
NEGAUNEE @ CALUMET
NORWAY @ WIC
LL-H @ CHASSELL
HANCOCK @ BARAGA
ONTONAGON @ L’ANSE
W-M @ E-TC
IRONWOOD @ BAYFIELD
BESSEMER @ WATERSMEET
NC @ ND
JEFFERS @ R-M
SC @ MID PEN
MUNISING @ MANISTIQUE

TUESDAY, JAN. 14
ESCANABA @ MENOMINEE
GLADSTONE @ WESTWOOD
WATERSMEET @ PHELPS, WI
RR @ MANISTIQUE
CEDARVILLE @ NEWBERRY
BBDN @ ENGADINE
DETOUR @ RUDYARD
PICKFORD @ ST. IGNACE
WEDNESDAY, JAN. 15
ISHPEMING @ NEGAUNEE
GWINN @ HOUGHTON

THURSDAY, JAN. 16
GLADSTONE @ KINGSFORD
CALUMET @ WIC
HANCOCK @ DB
R-M @ CHASSELL
LL-H @ JEFFERS
W-M @ ONTONAGON
WATERSMEET @ E-TC
HURLEY @ BESSEMER
IRONWOOD @ MELLEN, WI
SC @ ND
MID PEN @ C-N
FP @ MUNISING
ENGADINE @ BRIMLEY
ST. IGNACE @ RUDYARD
CEDARVILLE @ PICKFORD
NEWBERRY @ DETOUR
MAPLEWOOD BAPT. @ BBDN

FRIDAY, JAN. 17
MARQUETTE @ MENOMINEE
GWINN @ IM
ISHPEMING @ WESTWOOD
HOUGHTON @ DB
NORWAY @ BR-H
GM @ MACK. ISLAND
PARADISE @ HANNAHVILLE

SATURDAY, JAN. 18
GM @ MACK. ISLAND
PARADISE @ HANNAHVILLE

MONDAY, JAN 20
MENOMINEE @ STEPHENSON
NEGAUNEE @ HANCOCK
HOUGHTON @ WIC
E-TC @ L’ANSE
ONTONAGON @ LL-H
DB @ W-M
BARAGA @ BESSEMER
ND @ NORWAY
RR @ NC
FP @ BR-H
R-M @ SC
C-N @ MUNISING
OJIBWE CHARTER @ BBDN
DETOUR @ ALANSON

TUESDAY, JAN. 21
ESCANABA @ WESTWOOD
ISHPEMING @ MARQUETTE
GLADSTONE @ GWINN
KINGSFORD @ IM
R-M @ E-TC
MERCER, WI @ IRONWOOD
THREE LAKES, WI @ WATERSMEET
HANNAHVILLE @ BBDN
NEWBERRY @ ENGADINE
RUDYARD @ BRIMLEY
CEDARVILLE @ HILLMAN

THURSDAY, JAN. 23
ESCANABA @ HOUGHTON
NEGAUNEE @ GLADSTONE
ND @ KINGSFORD
GWINN @ ISHPEMING
MANISTIQUE @ IM
HANCOCK @ CALUMET
BARAGA @ LL-H
JEFFERS @ ONTONAGON
CHASSELL @ E-TC
L’ANSE @ BESSEMER
W-M @ HURLEY
R-M @ WATERSMEET
FP @ WIC
FLORENCE @ NORWAY
BR-H @ RR
NEWBERRY @ SSM
PICKFORD @ RUDYARD
CHEBOYGAN @ ST. IGNACE
ENGADINE @ CEDARVILLE
BRIMLEY @ DETOUR
MUNISING BAPT. @ BBDN

FRIDAY, JAN. 24
MARQUETTE @ TC CENTRAL
SOLON SPRINGS, WI @ IRONWOOD
SC @ STEPHENSON
BRIMLEY @ SSM
MACK. ISLAND @ BEAVER ISLAND
HANNAHVILLE @ MAPLEWOOD BAPT.

SATURDAY, JAN. 25
MARQUETTE @ TC WEST
MACK. ISLAND @ BEAVER ISLAND
HANNAHVILLE @ MAPLEWOOD BAPT.

MONDAY, JAN. 27
KINGSFORD @ MENOMINEE
WIC @ WESTWOOD
W-M @ BARAGA
R-M @ BESSEMER
BR-H @ NORWAY
ENGADINE @ MUNISING
PICKFORD @ SSM

TUESDAY, JAN. 28
MANISTIQUE @ ESCANABA
HOUGHTON @ MARQUETTE
IM @ NEGAUNEE
GLADSTONE @ ISHPEMING
JEFFERS @ CALUMET
CHASSELL @ L’ANSE
LL-H @ E-TC
IRONWOOD @ SOUTH SHORE, WI
ND @ FP
SC @ C-N
STEPHENSON @ RR
NC @ MID PEN
BBDN @ GM

WEDNESDAY, JAN. 29
MUNISING @ NEWBERRY
PELLSTON @ PICKFORD
SSM @ CEDARVILLE

THURSDAY, JAN. 30
MARQUETTE @ KINGSFORD
WESTWOOD @ IM
BR-H @ GWINN
CALUMET @ HOUGHTON
FRIDAY, JAN. 31
GLADSTONE @ MENOMINEE
NEGAUNEE @ MANISTIQUE
W-M @ L’ANSE
LL-H @ DB
BESSEMER @ CHASSELL
HANCOCK @ ONTONAGON
WASHBURN @ IRONWOOD
C-N @ FP
BARAGA @ R-M
MID PEN @ ND
WIC @ NORWAY
E-TC @ STEPHENSON
NC @ BR-H
RR @ SC
PICKFORD @ ENGADINE
NEWBERRY @ ST. IGNACE
CEDARVILLE @ DETOUR
RUDYARD @ CHEBOYGAN
HANNAHVILLE @ MACK. ISLAND
BBDN @ BEAVER ISLAND

SATURDAY, FEB. 1
HANNAHVILLE @ MACK. ISLAND
BBDN @ BEAVER ISLAND

MONDAY, FEB. 3
ENGADINE @ ST. IGNACE

TUESDAY, FEB. 4
MENOMINEE @ ESCANABA
MARQUETTE @ WESTWOOD
NORWAY @ KINGSFORD
IM @ WIC
HOUGHTON @ ISHPEMING
MANISTIQUE @ GWINN
CALUMET @ DB
L’ANSE @ BARAGA
R-M @ JEFFERS
E-TC @ ONTONAGON
CHASSELL @ W-M
WATERSMEET @ BESSEMER
STEPHENSON @ FP
RR @ ND
NC @ C-N
MID PEN @ SC
BR-H @ MUNISING
MAPLEWOOD BAPT. @ DETOUR

WEDNESDAY, FEB. 5
PICKFORD @ NEWBERRY
RUDYARD @ CEDARVILLE
BBDN @ HANNAHVILLE

THURSDAY, JAN. 6
HOUGHTON @ CALUMET
WATERSMEET @ DB
ST. IGNACE @ SSM
BBDN @ OJIBWE CHARTER

FRIDAY, FEB. 7
KINGSFORD @ ESCANABA
MENOMINEE @ MARQUETTE
GWINN @ NEGAUNEE
ISHPEMING @ IM
MANISTIQUE @ WESTWOOD
HANCOCK @ L’ANSE
DB @ BARAGA
E-TC @ JEFFERS
ONTONAGON @ W-M
LL-H @ BESSEMER
DRUMMOND, WI @ IRONWOOD
CHASSELL @ R-M
NORWAY @ STEPHENSON
FP @ NC
ND @ BR-H
C-N @ MID PEN
SC @ ENGADINE (?)
NEWBERRY @ RUDYARD
DETOUR @ PICKFORD
CEDARVILLE @ BRIMLEY
MACK. ISLAND @ HANNAHVILLE

SATURDAY, FEB. 8
MACK. ISLAND @ HANNAHVILLE

MONDAY, FEB. 10
GLADSTONE @ MANISITQUE
ISHPEMING @ BR-H
WATERSMEET @ L’ANSE
NC @ MUNISING
PELLSTON @ ST. IGNACE

TUESDAY, FEB. 11
MARQUETTE @ GLADSTONE
KINGSFORD @ WIC
GWINN @ HANCOCK
CALUMET @ CHASSELL
HOUGHTON @ JEFFERS
DB @ E-TC
W-M @ BESSEMER
IRONWOOD @ HURLEY
PHELPS, WI @ WATERSMEET
LL-H @ R-M
FP @ ND
BR-H @ STEPHENSON
NORWAY @ C-N
SC @ RR
MUNISING BAPT. @ HANNAHVILLE

WEDNESDAY, FEB. 12
WESTWOOD @ NEGAUNEE
ENGADINE @ RUDYARD

THURSDAY, FEB. 13
ESCANABA @ MARQUETTE
KINGSFORD @ GLADSTONE
L’ANSE @ E-TC

FRIDAY, FEB. 14
RR @ ESCANABA
IM @ GWINN
NEGAUNEE @ ISHPEMING
WESTWOOD @ MANISTIQUE
HANCOCK @ HOUGHTON
WIC @ CALUMET
ONTONAGON @ DB
L’ANSE @ LL-H
JEFFERS @ CHASSELL
R-M @ BARAGA
BAYFIELD @ IRONWOOD
W-M @ THREE LAKES, WI
STEPHENSON@ C-N
MUNISING @ MID PEN
FP @ SC
DETOUR @ ENGADINE
CHEBOYGAN @ NEWBERRY
PICKFORD @ BRIMLEY
SSM @ RUDYARD
ST. IGNACE @ CEDARVILLE
BBDN @ MACK. ISLAND
OJIBWE CHARTER @ HANNAHVILLE
SATURDAY, FEB. 15
GB EAST @ MARQUETTE
BBDN @ MACK. ISLAND
OJIBWE CHARTER @ HANNAHVILLE

TUESDAY, FEB. 18
IM @ KINGSFORD
MENOMINEE @ ISHPEMING
GLADSTONE @ NEGAUNEE
GWINN @ WESTWOOD
L’ANSE @ CALUMET
BARAGA @ DB
W-M @ LL-H
CHASSELL @ ONTONAGON
BESSEMER @ E-TC
JEFFERS @ WATERSMEET
NORWAY @ FP
ND @ NC
STEPHENSON @ SC
C-N @ BR-H
RR @ MUNISING
MID PEN @ BBDN
MANISTIQUE @ ENGADINE
SSM @ BRIMLEY
MACK. ISLAND @ ALBA

WEDNESDAY, FEB. 19
ST. IGNACE @ PICKFORD
NEWBERRY @ CEDARVILLE
RUDYARD @ DETOUR
PARADISE @ BBDN

THURSDAY, FEB. 20
NEGAIUNEE @ MARQUETTE
HOUGHTON @ KINGSFORD
CALUMET @ WESTWOOD

FRIDAY, FEB. 21
MENOMINEE @ GLADSTONE
GWINN @ CALUMET
HANCOCK @ IM
ISHPEMING @ MANISTIQUE
JEFFERS @ LL-H
R-M @ DB
BARAGA @ E-TC
WATERSMEET @ W-M
MELLEN, WI @ IRONWOOD
BR-H @ FP
C-N @ ND
NORWAY @ NC
MUNISING @ SC
RR @ MID PEN
BRIMLEY @ ENGADINE
DETOUR @ NEWBERRY
RUDYARD @ ST. IGNACE
PICKFORD @ CEDARVILLE

MONDAY, FEB. 24
MENOMINEE @ KINGSFORD
WESTWOOD @ GLADSTONE
ISHPEMING @ CALUMET
WIC @ IM
IRONWOOD @ W-M
BESSEMER @ BAYFIELD, WI
SC @ NORWAY

TUESDAY, FEB. 25
ESCANABA @ GWINN
LL-H @ HOUGHTON
CHASSELL @ BARAGA
HANCOCK @ JEFFERS
L’ANSE @ ONTONAGON
E-TC @ WATERSMEET
ND @ R-M
MID PEN @ STEPHENSON
MUNISING @ NC
BR-H @ MANISTIQUE
DETOUR @ MAPLEWOOD BAPT.

WEDNESDAY, FEB. 26
NEGAUNEE @ WESTWOOD
HILLMAN @ CEDARVILLE
ST. IGNACE @ EAST JORDAN

THURSDAY, FEB. 27
HOUGHTON @ IM
IRONWOOD @ MERCER, WI
FP @ FLORENCE
NORWAY @ RR

FRIDAY, FEB. 28
ESCANABA @ GLADSTONE
KINGSFORD @ ISHPEMING
SC @ GWINN
LL-H @ CALUMET
DB @ CHASSELL
L’ANSE @ JEFFERS
STEPHENSON @ E-TC
ONTONAGON @ BESSEMER
BARAGA @ WATERSMEET
MID PEN @ R-M
FP @ C-N
NC @ BR-H (?)
ND @ RR
MANISTIQUE @ MUNISING
CEDARVILLE @ ENGADINE
SSM @ NEWBERRY
RUDYARD @ PICKFORD
DETOUR @ BRIMLEY
ST. IGNACE @ CHEBOYGAN

SATURDAY, FEB. 29
MARQUETTE @ GAYLORD

TUESDAY, MAR. 3
GLADSTONE @ IM
CALUMET @ NEGAUNEE
WIC @ ISHPEMING
HANCOCK @ LL-H
JEFFERS @ BARAGA
WATERSMEET @ ONTONAGON
E-TC @ W-M
IRONWOOD @ BESSEMER
NC @ FP
DB @ R-M
RR @ STEPHENSON
BR-H @ ND
NORWAY @ MUNISING
MID PEN @ ENGADINE (?)
NEWBERRY @ BRIMLEY
MACK. CITY @ DETOUR
WEDNESDAY, MAR. 4
MUNISING @ SC

THURSDAY, MARCH 5
KINGSFORD @ ND
NEGAUNEE @ IM
WIC @ GWINN
WESTWOOD @ HOUGHTON
CALUMET @ HANCOCK
CHASSELL @ LL-H
JEFFERS @ DB
BESSEMER @ L’ANSE
ONTONAGON @ BARAGA
W-M @ WATERSMEET
MID PEN @ NC
BR-H @ SC
ENGADINE @ NEWBERRY
BRIMLEY @ ST. IGNACE

FRIDAY, MAR. 6
STEPHENSON @ MENOMINEE
RR @ NORWAY