2019-2020 U.P. Girls HS Basketball Schedule

By  | 

NEGAUNEE TOWNSHIP, Mi. 2019-2020 U.P. GIRLS BASKETBALL SCHEDULE
MONDAY, DEC. 2
MENOMINEE @ STURGEON BAY

TUESDAY, DEC. 3
MARQUETTE @ ESCANABA
ND @ KINGSFORD
MANISTIQUE @ NEGAUNEE
WIC @ HANCOCK
E-TC @ CALUMET
CHASSELL @ L’ANSE
BESSEMER @ DB
IRONWOOD @ W-M
JEFFERS @ WATERSMEET
LL-H @ R-M
FLORENCE @ NORWAY
SC @ STEPHENSON
FP @ NC
RR @ MID PEN
CEDARVILLE @ HILLMAN
DETOUR @ HARBOR LT.

WEDNESDAY, DEC. 4
GAYLORD ST. MARY @ PICKFORD

THURSDAY, DEC. 5
GLADSTONE @ GWINN
CALUMET @ IM
MUNISING @ MANISTIQUE
JEFFERS @ HANCOCK
L’ANSE AT LL-H
R-M @ CHASSELL
WATERSMEET @ ONTONAGON
BARAGA @ E-TC
BESSEMER @ W-M
NORWAY @ STEPHENSON
NC @ RR
FRIDAY, DEC. 6
ESCANABA @ WIC
MARQUETTE VS. BRIGHTON (PETOS TOURN.)
NEGAUNEE @ GLADSTONE
HOUGHTON @ ISHPEMING
KINGSFORD @ WESTWOOD
E-TC @ WATERSMEET
FLORENCE @ ND
MID PEN @ C-N
FP @ BR-H
CEDARVILLE @ SC
ENGADINE @ NEWBERRY
BRIMLEY @ RUDYARD
ST. IGNACE @ CHARLEVOIX

SATURDAY, DEC. 7
MARQUETTE VS. GRNDVL OR PETOS (TOURN)

MONDAY, DEC. 9
WESTWOOD @ MENOMINEE (OR 10)
ISHPEMING @ KINGSFORD
BESSEMER @ HURLEY
BR-H @ GWINN
NEWBERRY @ MANISTIQUE
MUNISING @ ENGADINE
MACK. CITY @ BRIMLEY
MAPLEWOOD BAPT. @ MACK ISLAND

TUESDAY, DEC. 10
GLADSTONE @ MARQUETTE
NEGAUNEE @ ESCANABA
IM @ WIC
L’ANSE @ HOUGHTON
CALUMET @ JEFFERS
BARAGA @ DB
WATERSMEET @ LL-H
E-TC @ CHASSELL
W-M @ ONTONAGON
IRONWOOD @ SOUTH SHORE
C-N @ FP
R-M @ ND
MID PEN @ NC
NORWAY @ RR
BOYNE CITY @ CEDARVILLE
PICKFORD @ HARBOR SPRINGS

WEDNESDAY, DEC. 11
SC @ MUNISING
MANISTIQUE @ RUDYARD

THURSDAY, DEC. 12
CALUMET @ WIC
ONTONAGON @ DB
JEFFERS @ R-M
NIAGARA @ NORWAY
HARBOR LT. @ BRIMLEY
BBDN @ MAPLEWOOD BAPT.

FRIDAY, DEC. 13
MARQUETTE @ TCC
PESHTIGO @ MENOMINEE
SSM @ ESCANABA
KINGSFORD @ FP
HOUGHTON @ NEGAUNEE
IM @ GWINN
DB @ HANCOCK
LL-H @ E-TC
BARAGA @ BESSEMER
IRONWOOD @ WASHBURN
W-M @ WATERSMEET
C-N @ STEPHENSON
ND @ BR-H
SC @ RR
R-M @ MID PEN
PICKFORD @ ENGADINE
ST. IGNACE @ NEWBERRY
RUDYARD @ CHEBOYGAN
MACK. ISLAND @ OJIBWE CHARTER

SATURDAY, DEC. 14
MARQUETTE @ TCW
BRIMLEY @ SC
RUDYARD @ GAYLORD ST. MARY
MACK. ISLAND @ OJIBWE CHARTER

MONDAY, DEC. 16
MENOMINEE @ OCONTO FALLS
HOUGHTON @ GWINN
WESTWOOD @ ISHPEMING
WIC @ IM
WATERSMEET @ L’ANSE
PICKFORD @ PELLSTON
MUNISING BAPT. @ BBDN
MACK. ISLAND @ MAPLEWOOD BAPT.

TUESDAY, DEC. 17
KINGSFORD @ GLADSTONE
MARQUETTE @ NEGAUNEE
ENGADINE @ MANISTIQUE
HANCOCK @ CALUMET
JEFFERS @ DB
BESSEMER @ L’ANSE
CHASSELL @ BARAGA
LL-H @ ONTONAGON
E-TC @ W-M
NORWAY @ ND
SC @ C-N
STEPHENSON @ NC
BRIMLEY @ MUNISING

WEDNESDAY, DEC. 18
PICKFORD @ NEWBERRY
RUDYARD @ CEDARVILLE
DETOUR @ MACK. CITY
MUNISING BAPT. @ PARADISE

THURSDAY, DEC. 19
GLADSTONE @ IM
MENOMINEE @ STEPHENSON
ISHPEMING @ CALUMET
MANISTIQUE @ WESTWOOD
BARAGA @ L’ANSE (?)
BESSEMER @ IRONWOOD
FP @ NORWAY
BR-H @ RR
ALBE @ MACK. ISLAND

FRIDAY, DEC. 20
ESCANABA @ CEDARBURG, WI
NEGAUNEE @ HANCOCK
WIC @ HOUGHTON
CHASSELL @ LL-H
DB @ ONTONAGON
IRONWOOD @ DRUMMOND, WI
C-N @ ND
BBDN @ MID PEN
NC @ MUNISING
NEWBERRY @ RUDYARD
CEDARVILLE @ BRIMLEY
DETOUR @ PICKFORD
SSM @ ST. IGNACE

SATURDAY, DEC. 21
ESCANABA VS. TBA @ CEDARBURG, WI

MONDAY, DEC. 23
MENOMINEE @ NC
HANCOCK @ CHASSELL
DB @ BARAGA

FRIDAY, DEC. 27
GLADSTONE @ ESCANABA
MENOMINEE @ GILLETT
STEPHENSON @ MUNSING
A.A. HURON @ ST. IGNACE

SATURDAY, DEC. 28
MENOMINEE @ GILLETT

MONDAY, DEC. 30
CALUMET @ ONTONAGON

THURSDAY, JAN. 2
CALUMET @ NEGAUNEE
ISHPEMING @ GLADSTONE
STEPHENSON @ LAONA-WABENO

FRIDAY, JAN. 3
ALPENA @ ESCANABA
KINGSFORD @ IM (?)
SSM @ MARQUETTE
GWINN @ MANISTIQUE
WESTWOOD AT HANCOCK
ONTONAGON @ L’ANSE
LL-H @ BARAGA
HURLEY @ W-M
BRIMLEY @ C-N
NORWAY @ BR-H
NEWBERRY @ MUNISING
ENGADINE @ RUDYARD
ALANSON @ DETOUR
MACK. ISLAND @ MUNISING BAPT.

SATURDAY, JAN. 4
MACK. ISLAND @ MUNISING BAPT.

MONDAY, JAN. 6
GLADSTONE @ WESTWOOD
HOUGHTON @ IM
DB @ L’ANSE
STEPHENSON @ ONEIDA NATION

TUESDAY, JAN. 7
KINGSFORD @ WIC
ISHPEMING @ NEGAUNEE
MUNISING @ GWINN
MANISTIQUE @ BR-H
ONTONAGON @ CHASSELL
HANCOCK @ BARAGA
W-M @ JEFFERS
E-TC @ BESSEMER
HURLEY @ IRONWOOD
WATERSMEET @ THREE LAKES, WI
NORWAY @ C-N
SC @ FP
BRIMLEY @ DETOUR
GM @ BBDN

WEDNESDAY, JAN. 8
MID PEN @ ND
ONAWAY @ PICKFORD
HILLMAN @ CEDARVILLE
MACK. ISLAND @ DETOUR

THURSDAY, JAN. 9
GWINN @ ESCANABA
CALUMET @ WESTWOOD
HANCOCK @ ISHPEMING
E-TC @ L’ANSE
SC @ BBDN

FRIDAY, JAN. 10
MARQUETTE @ KINGSFORD
NEGAUNEE @ MANISTIQUE
FP @ WIC
HOUGHTON @ LL-H
W-M @ DB
ONTONAGON @ JEFFERS
CHASSELL @ BESSEMER
BARAGA @ WATERSMEET
IRONWOOD @ BAYFIELD
MID PEN @ R-M
MUNISING @ NORWAY
ND @ NC
C-N @ BR-H
RR @ SC
DETOUR @ ENGADINE
CHEBOYGAN @ NEWBERRY
SSM @ RUDYARD
PICKFORD @ BRIMLEY
ROGERS CITY @ ST. IGNACE
PARADISE @ MACK. ISLAND

SATURDAY, JAN. 11
C-N @ MILW DESTINY

MONDAY, JAN. 13
MARINETTE @ MENOMINEE
MANISTIQUE @ ENGADINE
WATERSMEET @ DB
RR @ STEPHENSON

TUESDAY, JAN. 14
ESCANABA @ MARQUETTE
WESTWOOD @ GLADSTONE
WIC @ NEGAUNEE
ISHPEMING @ GWINN
NORWAY @ IM
HANCOCK @ L’ANSE
R-M @ BARAGA
CHASSELL @ DB
BESSEMER @ LL-H
JEFFERS @ HOUGHTON
W-M @ E-TC
IRONWOOD @ MELLEN
MID PEN @ FP
MUNISING @ BR-H
BBDN @ ENGADINE

WEDNESDAY, JAN. 15
ST. IGANCE @ PICKFORD
NEWBERRY @ CEDARVILLE
RUDYARD @ DETOUR

THURSDAY, JAN. 16
KINGSFORD @ ESCANABA
CALUMET @ MARQUETTE
WIC @ MENOMINEE
IM @ ISHPEMING
NC @ NORWAY
GWINN @ BR-H
R-M @ L’ANSE
MAPLEWOOD BAPT. @ BBDN

FRIDAY, JAN. 17
MANISTIQUE @ GLADSTONE
WESTWOOD @ HOUGHTON
HANCOCK @ JEFFERS
W-M @ CHASSELL
BESSEMER @ BARAGA
E-TC @ ONTONAGON
MERCER @ IRONWOOD
FP @ STEPHENSON
ND @ MID PEN
NC @ SC
C-N @ MUNISING
BRIMLEY @ ENGADINE
DETOUR @ NEWBERRY
RUDYARD @ ST. IGNACE
PICKFORD @ CEDARVILLE
GM @ MACK. ISLAND

SATURDAY, JAN. 18
ESCANABA @ GAYLORD ST. MARY
GM @ MACK. ISLAND

MONDAY, JAN. 20
ESCANABA @ MENOMINEE
IM @ WESTWOOD
WIC @ ISHPEMING
SOLON SPRINGS @ IRONWOOD
R-M @ SC
IR INLAND LAKES @ ENGADINE
OJIBWE CHARTER @ BBDN

TUESDAY, JAN. 21
MARQUETTE @ GLADSTONE
GWINN @ NEGAUNEE
MANISTIQUE @ MUNISING
HOUGHTON @ CALUMET
LL-H @ DB
CHASSELL @ JEFFERS
ONTONAGON @ BARAGA
R-M @ E-TC
FP @ ND
STEPHENSON @ NORWAY
WIC @ GB SOUTHWEST
RR @ C-N
MID PEN @ BR-H
HANNAHVILLE @ BBDN

WEDNESDAY, JAN. 22
ST. IGNACE @ CEDARVILLE
DETOUR @ ROGERS CITY
THURSDAY, JAN. 23
BBDN @ MUNISING BAPT.

FRIDAY, JAN. 24
MENOMINEE @ KINGSFORD
BR-H @ ESCANABA
NEGAUNEE @ WESTWOOD
ISHPEMING @ MANISTIQUE
GWINN @ CALUMET
HOUGHTON @ WIC
IM @ HANCOCK
BARAGA @ JEFFERS
LL-H @ W-M
ONTONAGON @ BESSEMER
SOUTH SHORE @ IRONWOOD
L’ANSE @ E-TC
NC @ FP
DB @ R-M
ND @ NORWAY
MUNISING @ RR
C-N @ MID PEN
CEDARVILLE @ ENGADINE
SSM @ NEWBERRY
RUDYARD @ PICKFORD
DETOUR @ BRIMLEY
ST. IGNACE @ CHEBOYGAN
MACK. ISLAND @ BEAVER ISLAND

SATURDAY, JAN. 25
MACK. ISLAND @ BEAVER ISLAND

MONDAY, JAN. 27
NEGAUNEE @ ISHPEMING
JEFFERS @ LL-H
HANCOCK @ HOUGHTON
CALUMET @ CHASSELL
IM @ FP
L’ANSE @ ONTONAGON
WASHBURN @ IRONWOOD
NC @ C-N
RR @ BR-H
MID PEN @ SC

TUESDAY, JAN. 28
MENOMINEE @ GLADSTONE
KINGSFORD @ ND
WESTWOOD @ GWINN
NORWAY @ WIC
BESSEMER @ WATERSMEET
ENGADINE @ MUNISING
NEWBERRY @ BRIMLEY
GAYLORD @ ST. IGNACE
BBDN @ GM

TUESDAY, JAN. 28
BESSEMER @ WATERSMEET

WEDNESDAY, JAN. 29
MARQUETTE @ CALUMET

THURSDAY, JAN. 30
GLADSTONE @ MANISTIQUE
GWINN @ WIC
BARAGA @ L’ANSE
R-M @ JEFFERS
LL-H @ HANCOCK
WATERSMEET @ E-TC
ONTONAGON @ W-M
IRONWOOD @ BUTTERNUT
ND @ STEPHENSON
SC @ NC
DETOUR @ CEDARVILLE
ENGADINE @ PICKFORD
SSM @ BRIMLEY
CHEBOYGAN @ RUDYARD

FRIDAY, JAN. 31
MENOMINEE @ MARQUETTE
IM @ NEGAUNEE
ISHPEMING @ WESTWOOD
CHASSELL @ HOUGHTON
NEWBERRY @ ST. IGNACE
HANNAHVILLE @ MACK. ISLAND
BBDN @ BEAVER ISLAND

SATURDAY, FEB. 1
HANNAHVILLE @ MACK. ISLAND
BBDN @ BEAVER ISLAND

MONDAY, FEB. 3
WIC @ KINGSFORD
HOUGHTON @ WESTWOOD
ISHPEMING @ IM
MANISTIQUE @ GWINN
CALUMET @ HANCOCK
BARAGA @ CHASSELL
DB @ JEFFERS
R-M @ ONTONAGON
DRUMMOND, WI @ IRONWOOD
L’ANSE @ WATERSMEET
HURLEY @ E-TC
W-M @ BESSEMER
FP @ C-N
BR-H @ NC
STEPHENSON @ RR
ENGADINE @ MID PEN
ND @ SC
MUNISING @ BRIMLEY

TUESDAY, FEB. 4
GLADSTONE @ NEGAUNEE
NORWAY @ KINGSFORD
WATERSMEET @ R-M
RR @ ENGADINE
NEWBERRY @ PICKFORD
CEDARVILLE @ RUDYARD
MAPLEWOOD BAPT. @ DETOUR
CHARLEVOIX @ ST. IGNACE

WEDNESDAY, FEB. 5
GWINN @ ISHPEMING
BBDN @ HANNAHVILLE

THURSDAY, FEB. 6
GLADSTONE @ MENOMINEE
ESCANABA @ HOUGHTON
FP @ KINGSFORD
WESTWOOD @ MARQUETTE
IM @ MANISTIQUE
L’ANSE @ CALUMET
LL-H @ CHASSELL
JEFFERS @ BARAGA
W-M @ ELCHO, WI
IRONWOOD @ HURLEY
ONTONAGON @ WATERSMEET
BR-H @ ND
ONEIDA NATION @ STEPHENSON
NORWAY @ NC
C-N @ RR
MID PEN @ MUNISING
RUDYARD @ NEWBERRY
BRIMLEY @ CEDARVILLE
PICKFORD @ DETOUR
ST. IGNACE @ SSM
BBDN @ OJIBWE CHARTER

FRIDAY, FEB. 7
MACK. ISLAND @ HANNAHVILLE

SATURDAY, FEB. 8
ST. IGNACE @ KINGSLEY
MACK. ISLAND @ HANNAHVILLE

MONDAY, FEB. 10
CRANDON @ MENOMINEE
HOUGHTON @ MARQUETTE (OR 11)
L’ANSE @ WIC
ONTONAGON @ E-TC
BARAGA @ W-M
JEFFERS @ BESSEMER
BAYFIELD @ IRONWOOD
CHASSELL @ R-M
BR-H @ STEPHENSON
C-N @ NC
SC @ MID PEN

TUESDAY, FEB. 11
ESCANABA @ KINGSFORD
NEGAUNEE @ CALUMET
GLADSTONE @ ISHPEMING
WESTWOOD @ IM
HANCOCK @ GWINN
RR @ MANISTIQUE
DB @ E-TC
MUNISING @ FP
RUDYARD @ ENGADINE
BRIMLEY @ NEWBERRY
CEDARVILLE @ DETOUR

THURSDAY, FEB. 13
NEGAUNEE @ IM
BESSEMER @ R-M
DB @ CHASSELL
BARAGA @ LL-H
HOUGHTON @ ONTONAGON
MELLEN @ IRONWOOD
R-M @ BESSEMER
L’ANSE @ W-M
WIC @ FP
NC @ STEPHENSON
SC @ BR-H
NORWAY @ MID PEN
ND @ MUNISING
BRIMLEY @ PICKFORD
CEDARVILLE @ ST. IGNACE
ENGADINE @ DETOUR
RUDYARD @ SSM
NEWBERRY @ CHEBOYGAN

FRIDAY, FEB. 14
KINGSFORD @ MARQUETTE
WESTWOOD @ MANISTIQUE
WATERSMEET @ BESSEMER
BBDN @ MACK. ISLAND

SATURDAY, FEB. 15
ISHPEMING @ LL-H
BBDN @ MACK. ISLAND

MONDAY, FEB. 17
ESCANABA @ GLADSTONE
KINGSFORD @ MENOMINEE
MANISTIQUE @ IM
HANCOCK @ WIC
CALUMET @ HOUGHTON
JEFFERS @ CHASSELL
E-TC @ BARAGA
R-M @ LL-H
DB @ WATERSMEET
FLORENCE @ FP
NC @ ND
BR-H @ NORWAY
STEPHENSON @ C-N
MID PEN @ RR
MUNISING @ SC

TUESDAY, FEB. 18
NEGAUNEE @ GWINN
W-M @ L’ANSE
BESSEMER @ E-TC
FP @ RR
MID PEN @ BBDN
CEDARVILLE @ NEWBERRY
DETOUR @ RUDYARD
PICKFORD @ ST. IGNACE
MACK. ISLAND @ ALBA

WEDNESDAY, FEB. 19
PARADISE @ BBDN

THURSDAY, FEB. 20
ISHPEMING @ ESCANABA
STEPHENSON @ MENOMINEE
MARQUETTE @ HOUGHTON
GWINN @ GLADSTONE
WIC @ CALUMET
DB @ LL-H
BESSEMER @ ONTONAGON
JEFFERS @ E-TC
IRONWOOD @ MERCER
R-M @ W-M
CHASSELL @ WATERSMEET
ND @ FP
BR-H @ C-N
RR @ NC
ENGADINE @ BRIMLEY
CEDARVILLE @ PICKFORD
ST. IGNACE @ RUDYARD
NEWBERRY @ DETOUR

FRIDAY, FEB. 21
KINGSFORD @ IM (?)
WESTWOOD @ NEGAUNEE
IRONWOOD @ BESSEMER
MUNISING @ SC

SATURDAY, FEB. 22
GOODRICH @ ST. IGNACE

MONDAY, FEB. 24
HOUGHTON @ HANCOCK
R-M @ DB
LL-H @ JEFFERS
CHASSELL @ ONTONAGON
RR @ ND
C-N @ SC
MID PEN @ STEPHENSON
NC @ BR-H

TUESDAY, FEB. 25
GLADSTONE @ KINGSFORD
MENOMINEE @ ESCANABA
NEGAUNEE @ MARQUETTE
GWINN @ IM
MANISTIQUE @ ISHPEMING
WIC @ WESTWOOD
L’ANSE @ BESSEMER
WATERSMEET @ W-M
SC @ NORWAY
NEWBERRY @ ENGADINE
RUDYARD @ BRIMLEY
DETOUR @ MAPLEWOOD BAPT.

THURSDAY, FEB. 27
KINGSFORD @ ISHPEMING
IM @ GLADSTONE
GWINN @ WESTWOOD
LL-H @ CALUMET
ONTONAGON @ HANCOCK
L’ANSE @ JEFFERS
E-TC @ DB
W-M @ IRONWOOD
COPPER CO. CHRISTIAN @ WATERSMEET
BR-H @ FP
BARAGA @ R-M
ND @ C-N
NC @ MID PEN
STEPHENSON @ SC
RR @ MUNISING
ENGADINE @ CEDARVILLE
BRIMLEY @ DETOUR
PICKFORD @ RUDYARD
NEWBERRY @ SSM
CHEBOYGAN @ ST. IGNACE

FRIDAY, FEB. 28
MARQUETTE @ MENOMINEE
RR @ NORWAY

SATURDAY, FEB. 29
ESCANABA @ SSM